یادگیری ماشین و آینده آموزش الکترونیکی

بدون دیدگاه

تمرکز اصلی یادگیری ماشینی بر توسعه برنامه های رایانه ای است که بتوانند به داده ها دسترسی پیدا کنند و از آن برای یادگیری خود استفاده کنند. یکی از شاخه ها آموزش الکترونیکی است.

تاکنون کاربردهای بسیار زیادی از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را در زندگی روزمره تجربه کرده‌ایم. سرویس‌های ایمیل برای تشخیص اسپم، سیستم‌های پیشنهادگر، مرتب‌سازی نتایج موتورهای جستجو و تشخیص چهره برای عکاسی خودکار، همگی نمونه‌های دیگری از کاربردهای یادگیری ماشین هستند.

یادگیری ماشین، آموزش الکترونیکی را شکل می دهد

ابتدا می بایست نکته ای را روشن کنیم و اینکه ما هنوز در آموزش الکترونیکی به هوش مصنوعی احتیاج نداریم. در آینده ، این فناوری ممکن است به طور معمول در آموزش الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرد اما در حال حاضر، یادگیری ماشین آنقدر ها کافی هست که بتواند یک سیستم مدیریت آموزش انعطاف پذیر، قابل تنظیم و یادگیر- محور (LMS) ایجاد کند.

شناخت الگوها در عملکرد گذشته زبان آموزان

الگوریتم های یادگیری ماشینی می توانند عملکرد دانش آموزان ثبت نام شده در سیستم های مدیریت آموزش (LMS ) را ردیابی کرده و جلسات آینده و موضوعات آنها را شکل دهند. از این طریق می توان به نیازهای واقعی زبان آموزان پاسخ داد.

این ی مزیت بزرگ برای آموزش مجازی محسوب می شود. فرض کنید بیست دانش آموز با توانایی ها و تجربه های مختلف در یک دوره ثبت نام می کنند. LMS یادگیری ماشینی به طور فعال این دوره را با این نوسانات تطبیق و محتوای متناسب با سلیقه هر فراگیر را ارائه می دهد.

این کار برای دو دسته از فراگیران سود دارد. نخست فراگیرانی با دانش بیشتر با هدف تغییر مهارت ها و توانایی های واقعی، که سریعتر پیشرفت می کنند. و دسته دوم افراد با آگاهی کمتر که شانس بیشتری برای کار بر روی موضوعاتی دارند که درک آنها دشوار است.

انگیزه دانشجویان

برای تدریس مؤثر، سیستم های آموزش الکترونیکی باید سرگرم کننده، جذاب و آموزنده باشند.

با استفاده از “آموزش الکترونیکی ماشینی” ، فراگیران دانش خود را از طریق رویکردی شخصی به دست می آورند. جایی که فراگیران  به جای استفاده از برنامه درسی یکسان و اضافی، روی نقاط ضعف دانش خود تمرکز می کنند.

بیشتر فراگیران در آغاز دوره، نگران این هستند که قسمت های کسل کننده و غیر مهم دوره آموزشی را بگذرانند. در واقع، این یکی از رایج ترین جنبه های عدم انگیزه در آموزش الکترونیکی است.

با یادگیری ماشین، مشکلات عدم انگیزه از بین می رود. چرا که الگوریتم های نظارت بر پیشرفت دانش آموزان، به طور فعال برنامه درسی را اصلاح و قسمت های زائد را حذف می کنند.

در نتیجه، فراگیر برای دستیابی به مهارتهای مطلوب و رسیدن به هدف خود، زمان قابل توجهی را صرف آموزش خواهد کرد.

از طرف دیگر فراگیران می دانند که این دوره به صورت اختصاصی ساخته شده است تا خلأ دانش خود را بدون هیچ گونه مانع اضافی مانند قالب های سخنرانی های بی ربط پر کند. فراگیران می دانند این دوره دقیقاً به نیازهای آنها پاسخ می دهد، در نتیجه علاقه بیشتری به شرکت در دوره آموزشی مورد نظر خواهند داشت.

بهبود نرخ بازگشت سرمایه

از آنجا که یادگیری ماشینی به طور قابل توجهی زمان دوره را کاهش می دهد، کارمندان وقت بیشتری دارند تا روی کارهای مربوط به شغل خود تمرکز کنند.

همچنین، دسترسی به پیشرفت فراگیران به شما کمک می کند تا دوره های آموزش آنلاین خود را برای کارمندانی برنامه ریزی کنید که برای کار بهتر نیاز به مهارت های جدید دارند.

با تجزیه و تحلیل داده های تولید شده توسط دوره های آموزش الکترونیکی، می توانید به سرعت موضوعاتی را که فراگیران بیشتر درگیرشان هستند را شناسایی کنید.

الگوریتم یادگیری ماشین، دروس دوره را به گونه ای تنظیم می کند تا زبان آموزان بیشتر روی جنبه های ضعف خود تمرکز کنند. این کار باعث می شود تا از اتلاف وقت و منابع صرفه جویی شود. همچنین با اهداف آموزشی فعلی شما تداخلی ایجاد نکرده و از طرف دیگر مهارت کارمندانتان را بهبود می بخشد.

صرفه جویی در منابع

با دوره های آموزش الکترونیکی که تصحیح شده و با ارجحیت های شخصی متناسب شده اند، در هزینه های اضافی حقوق و دستمزدی که به امر آموزش اختصاص داده شده اند، صرفه جویی می کنید.

همچنین، بخش یادگیری و توسعه سازمان شما نیازی نیست ساعتهای بی شماری را صرف ارجاع به نمودارها و نتایج فرا گیران کند، بلکه در عوض توجه بیشتری را به جمع آوری مطالب و دروس آموزش الکترونیکی با محتوای با ارزش تر و به روزتر اختصاص می دهد.

چگونه یادگیری ماشین می تواند آینده آموزش الکترونیکی ما را تغییر دهد

در آینده ای دور، ممکن است همه ما یک معلم خصوصی داشته باشیم که به ما پیچیدگی های درس مورد نظرمان را آموزش دهد.

چه کسی می داند، شاید حتی یک دستیار سفارشی داشته باشیم. اما این احتمالاً در دوران هوش مصنوعی پیشرفته خواهد بود و همانطور که در مقدمه توضیح دادیم، ما هنوز خیلی از آنجا فاصله داریم.

آنچه یادگیری ماشین می تواند امروزه برای آموزش الکترونیکی انجام دهد

یادگیری ماشینی را می توان به طور مؤثر در سیستم های آموزش الکترونیکی وارد کرد تا جذب فراگیران را تسهیل کند.

اگر می خواهید به کارمندان و دانش آموزان خود کمک کنید تا مهارت های اساسی را کسب کرده و عملکرد خود را بهبود بخشند، با ما در تماس باشید. ما با شما کمک خواهیم کرد تا یک پلتفرم آموزش الکترونیکی سفارشی ایجاد کنید.

نوشتهٔ بعدی
مزایای آموزش الکترونیکی در بحران کرونا
برای ارسال پیام جهت بررسی در مجمع وارد سامانه شوید.
فهرست
Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes